úterý 28. prosince 2021

Pražské příběhy

Tak tenhle vánoční dárek se synovi fakt povedl. Dostal ho sice manžel, ale já také umím číst a čtu ráda.
Autorem Pražských příběhů je Dan Hrubý.  Hluboce před ním smekám, protože dát dohromady tolik zajímavých informací, příběhů a fotografií, to určitě nebylo jednoduché.

Pražské příběhy
Na cestě Malou Stranou
 Pražské příběhy
Cesta na Hradčany, Nový Svět a zpátky na Malou stranu Pražské příběhy
Z malostranských zákoutí až do jiného světa Knihy slibují seznámení se starými domy, ulicemi, kdo tu žil, kdo se tady narodil, zemřel, k jakému zločinu tu došlo. Jsou tu postavy i postavičky, kuplířky, prostitutky, udavači ale i spisovatelé, režiséři. herecké hvězdy, legendární výčepní.  O těchto místech se dozvíme spoustu zajímavostí, podle mne více než ze strohých prací historiků a architektů. Ohlasy na knihy jsou totiž skvělé a já už se na ně těším. 


 

24 komentářů:

 1. Tak to může být zajímavé čtení, zvláště pro Pražana, který se může snadněji, než někdo jiný zaziulat i do míst, o kterých se právě dočetl. Můžete mít i typy na výlety po Praze a srovnávat současnost s fotografiemi a nechat příběhy ožívat před očima. Super.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oprava:...zatoulat...

   Vymazat
  2. Majko, myslím, že to bude zajímavé čtení pro všechny. Spoustu známých míst v Praze navštíví i hodně našich turistů nebo návštěvníků a právě o těchto místech se dozví spoustu zajímavostí. Už jsem do knihy nakoukla a fakt už se na čtení těším. Zdravím 😊

   Vymazat
 2. Evi, to musí být paráda, moc děkuji za tip!
  Měj příjemný den. Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helo, nakoukla jsem do knihy a hned mě zaujaly historky z Nového Světa a co známých lidí tam žilo nebo žije ještě teď. Měj se hezky, pá 😊

   Vymazat
 3. Evi,tak to musí být opravdu velmi zajímavé čtení.Já mám asi dvě knihy o našem městě o Turnově,jsou to staré knížky po tatínkovi,je to vlastně taková kronika města a občas se k nim ráda vracím.Tak přeji příjemné počtení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jitko, zatím jsem jen nakoukla, ale zajímavé to bude určitě 🙂

   Vymazat
 4. To musí být fakt zajímavé počteníčko !
  Hezký den!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 5. Knihy tohoto druhu patří k mým oblíbeným. Nejsou jen pro obyvatele Prahy, ale i pro ty, kteří Prahu znají a často tam jezdí, ale ne služebně nebo za nákupy. Obyvatel Prahy možná chodí často kolem místa, o jehož historii ani neví, protože má "své starosti".
  Třeba si uděláš i vycházku do míst, o kterých se tam píše. Šťastné kroky! ☺

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hanko, také jsem přesvědčená, že ty knihy mají co říct i těm, kteří v Praze nebydlí. Spoustu míst navštíví při výletu do Prahy a teď se dozví nové informace a myslím, že zajímavé. Zdravím 😊

   Vymazat
 6. Zajímavé čtení Hani.
  Přeji Tobě i Tvé rodině v novém roce 2022 hlavně hodně zdraví, štěstí, lásky, pohody a spokojenosti, ať se vám všem splní i ta nejtajnější přání.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jejku Evi, omlouvám se za popletení jména. Teď jsem byla na stránkách u Hanky a jméno mi zůstalo v hlavě. Jsem to ale trdlo! krásné ho Silvestra a Šťastný nový rok Ti přeji.

   Vymazat
 7. Jarko, do jedné z knih už jsem se pustila a je to skvělé čtení, fakt mohu doporučit. Také přeji klidný a pohodový nový rok 😉

  OdpovědětVymazat
 8. Evi, tak to je krásný dárek. Určitě by jsem se i já začetla. Přeji ti krásný nový rok 2022, prožitý ve zdraví a lásce.
  Iva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivo, už jsem se začetla a je to fakt nádherné čtení. Můžu jenom doporučit.
   Včera jsem byla s kamarádkou na té výstavě v Botanické zahradě a líbilo se nám to. Dokonce jsme mohly fotit bez problémů. Také přeji pěkný nový rok, hlavně zdraví 😊

   Vymazat
 9. Evi, jdu popřát hlavně hodně zdraví do nového roku, ať se daří! ☺

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, moc děkuji. I já přeji hodně zdraví do nového roku a doufám, že snad už bude lépe. Měj se krásně 😊

   Vymazat
 10. Podobná he Zeme zamyšlená od Stehlíka o jižních Cechach...

  OdpovědětVymazat
 11. Díky za tip, také se po ní podívám, Jižní Čechy mám ráda 😊

  OdpovědětVymazat
 12. Evi, přeju Ti vše nejlepší do nového roku, hodně zdraví ! Lenka

  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lenko, díky. Já také přeji všechno nej, hlavně to zdraví 🍀

   Vymazat