úterý 10. listopadu 2015

Ručně psané písmo

Psané písmo odráží osobnost člověka, rozvíjí jemnou motoriku, posiluje paměť. Písmo každého z nás je jedinečné, originální. Je to jako s otisky prstů, nikdy nenajdete shodné otisky ani písmo.
Vzpomenete si, kdy jste naposledy ručně psali nějaký delší text, dopis nebo jen blahopřání? Vlastní rukou píšeme většinou heslovité poznámky, termíny do kalendáře, nákupy.
Pamatuji si, jak ráda jsem o prázdninách psala dopisy kamarádkám a těšila se na jejich odpovědi. Už podle písma jsem poznala, kdo mi píše.
Poznali byste v dnešní době písmo kamaráda nebo kolegy? Možná ano. Naše generace jiný způsob psaní neznala. Obávám se, že v současnosti by to asi problém byl. Komunikace probíhá přes internet a mobilní telefony, používají se slova a zkratky, které s češtinou už moc společného nemají.
Já vím, doba je jiná a žijeme tak nějak zrychleně. Přesto (nebo právě proto) jsem vždycky moc ráda za ručně psaný pohled z dovolené, blahopřání k narozeninám nebo ke svátkům. Samozřejmě, že potěší i SMS zpráva, ale pohlednice je úplně něco jiného. Vy víte, že ten, kdo vám přáníčko posílá musel věnovat svůj čas výběru a napsání, a proto si toho moc vážím.
Blíží se vánoční svátky a tak se přimlouvám. Posílejte svým blízkým a všem, na kterých vám záleží, ručně psaná přáníčka. Určitě jim uděláte radost.
(Teď jsem si uvědomila, že mám v mobilním telefonu docela dost čísel na známé, ale u některých vůbec neznám jejich adresu. Docela trapné, co? A jak jste na tom vy?)

Žádné komentáře:

Okomentovat