sobota 9. května 2026

Co jsem také přečetla

 Tentokrát to nebudou detektivky ani krimi příběhy nebo thrillery, bude to úplně z jiného soudku. První kniha je hodně oddechová, životní změny a trochu romantiky. Druhá kniha je hodně drsná, ale četla jsem s velkým zájmem protože i tak to někdy může v životě být. 

Clementsová Abby    Zmrzlinové sedmé nebe 
Oddechové čtení, kterým si občas zpestřím moje oblíbené čtení kriminálek. V knize není na prvním místě love story, ale vzájemné rodinné vztahy, i když láska se tam také objeví. 
Dvě sestry se po smrti babičky stávají dědičkami její cukrárny na pláži v jižní Anglii. 
O tom, jak zachránit babiččino dědictví nejen před chamtivým příbuzenstvem, ale i o tom, jak nalákat nové zákazníky nejen na dorty, ale především na zmrzlinu a sorbety. Jedna ze sester se zúčastní kurzu na výrobu zmrzliny v zemi, která je zmrzlinou vyhlášená , a to přímo v Itálii.  Své zákazníky pak mohou překvapit novými netradičními recepty nevšedních chutí a jejich cukrárna se brzy stává vyhlášenou. 
Klidné a pohodové čtení. 




Lindová Hera   Prošla jsem peklem 

Autorka napsala knihu na základě skutečného příběhu německé dívky Gerti. 
Její dětství nebylo vůbec jednoduché, rodina žila v nuzných podmínkách a navíc matka nešla pro ránu daleko. Gerti byla od malička pracovitá a už ve 13.ti letech odešla pracovat jako výpomoc do jedné rodiny. Přes všechny potíže se na ni  později usmálo štěstí, seznámila se s budoucím manželem, úspěšným obchodníkem a stala se matkou dvou chlapců. Její manžel se poději rozhodl rozšířit své působení a přestěhovat rodinu  do západní Afriky. I tam však Gerti čeká obrovské zklamání. Ztráta rodinných peněz, podvádění manžela, politická situace v zemi.
Příběh o lásce, týrání a zradě je drsný. V závěru knihy najdete doslov autorky, ale i samotné Gerti, která autorce svůj příběh vypráví. 




20 komentářů:

  1. Nečetla jsem ani jednu, tak si to píšu na seznam do knihovny.
    Měj hezkou neděli!
    Hanka

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Hanko, já už mám seznam do knihovny snad na 10 let, ale pořád si píšu. Doufám, že oho ještě dost přečtu, pá 😂😉

      Vymazat
  2. Evi,zajímavá četba,také si píšu do notýsku.Já mám teď pět knih asi krimi,vybírala je v knihovně dcera na doporučení knihovnice.Z těch zapsaných v notýsku měli jenom jednu.
    Hezký začátek nového týdne

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jitko, teď mám rezervaci na čtyři knihy a ty z notýsku většinou také nejsou hned. Tak beru něco, co mě naláká a pak si dávám záznam. Zdravím, pá 😉

      Vymazat
  3. Tuto knihu jsem kdysi četla. Některé ženy si opravdu prošly náročným životem. Teď čtu spíše literaturu faktů a to moc lidí nezajímá. Měj se hezky.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Járo, přiznám,, že literaturu faktu moc nečtu. Skutečné příběhy o ženách mám ráda, někdy jsou to příběhy hodně drsné. Také moc zdravím, pá 😊😉

      Vymazat
  4. Je třeba žánry střídat. Po těžké knize odpočinková....
    Měj krásné dny.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Míšo, v poslední době žánry střídám docela dost, pořád nemusí téct krev. Zaujal mě hodně tip na knihu v tvém posledním příspěvku, tu si v knihovně určitě zamluvím.Měj se hezky, pá 😊

      Vymazat
  5. Anonymní11/5/26 11:58

    Lezarts
    Díky za další titul do seznamu.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Renato, jestli máš tak dlouhý seznam jako já a myslím, že ano, protože mnohé blogerky jsou velké čtenářky, máme do 100 let co dělat 😂😉

      Vymazat
  6. Evi, díky za zajímavé upoutávky na četbu. 👍 Neznám ani jednu z autorek, ale zaujalo mně to.
    Měj hezké dny. 🍀

    OdpovědětVymazat
  7. Alenko, byl to úplně náhodný výběr při návštěvě knihovny a vyšlo to. Zdravím 😊😉

    OdpovědětVymazat
  8. Je hodně různých nabídek knih, které by se s chutí daly číst. Je to ovšem také otázka výběru a zájmu témat. Momentálně čtu od Vondrušky dědictví templářů, a kdo má rád historii, je u něj hodně velký výběr. Přeji moc hezký den.

    OdpovědětVymazat
  9. Mirku, od pana Vondrušky jsem přečetla už několik knih. Knihy se čtou dobře a navíc je to chytrý a moudrý člověk, který má historii v malíčku. Zdravím 😉😊

    OdpovědětVymazat
  10. Evi, taky si od detektivek ráda odpočinu u jiného žánru... Z tvých knih neznám ani jednu, takže až půjdu do knihovny, mrknu

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Stáňo, v poslední době žánry střídám, ale dneska jsem byla v knihovně a opět jsem si donesla třeba L. Reganovou a další Yrsu 😉😊

      Vymazat
  11. Oddechové čtení zní zajímavě, líbí se mi motiv cukrárny :-) Není to úplně můj běžný čtenářský záběr, ale občas po tom také sáhnu.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Lili, občas je nějaká změna potřeba. Dneska jsem se vrátila z knihovny a romantiku jsem si nedonesla žádnou 😊☺️

      Vymazat
  12. Obě knihy vypadají zajímavě 😊

    OdpovědětVymazat
  13. Šárko, mně se líbily, změna je život, pá 😉😃😉

    OdpovědětVymazat