Tentokrát to nebudou detektivky ani krimi příběhy nebo thrillery, bude to úplně z jiného soudku. První kniha je hodně oddechová, životní změny a trochu romantiky. Druhá kniha je hodně drsná, ale četla jsem s velkým zájmem protože i tak to někdy může v životě být.
Clementsová Abby Zmrzlinové sedmé nebe
Oddechové čtení, kterým si občas zpestřím moje oblíbené čtení kriminálek. V knize není na prvním místě love story, ale vzájemné rodinné vztahy, i když láska se tam také objeví.
Dvě sestry se po smrti babičky stávají dědičkami její cukrárny na pláži v jižní Anglii.
O tom, jak zachránit babiččino dědictví nejen před chamtivým příbuzenstvem, ale i o tom, jak nalákat nové zákazníky nejen na dorty, ale především na zmrzlinu a sorbety. Jedna ze sester se zúčastní kurzu na výrobu zmrzliny v zemi, která je zmrzlinou vyhlášená , a to přímo v Itálii. Své zákazníky pak mohou překvapit novými netradičními recepty nevšedních chutí a jejich cukrárna se brzy stává vyhlášenou.
Klidné a pohodové čtení.
Lindová Hera Prošla jsem peklem
Autorka napsala knihu na základě skutečného příběhu německé dívky Gerti.
Její dětství nebylo vůbec jednoduché, rodina žila v nuzných podmínkách a navíc matka nešla pro ránu daleko. Gerti byla od malička pracovitá a už ve 13.ti letech odešla pracovat jako výpomoc do jedné rodiny. Přes všechny potíže se na ni později usmálo štěstí, seznámila se s budoucím manželem, úspěšným obchodníkem a stala se matkou dvou chlapců. Její manžel se poději rozhodl rozšířit své působení a přestěhovat rodinu do západní Afriky. I tam však Gerti čeká obrovské zklamání. Ztráta rodinných peněz, podvádění manžela, politická situace v zemi.
Příběh o lásce, týrání a zradě je drsný. V závěru knihy najdete doslov autorky, ale i samotné Gerti, která autorce svůj příběh vypráví.


Nečetla jsem ani jednu, tak si to píšu na seznam do knihovny.
OdpovědětVymazatMěj hezkou neděli!
Hanka
Hanko, já už mám seznam do knihovny snad na 10 let, ale pořád si píšu. Doufám, že oho ještě dost přečtu, pá 😂😉
VymazatEvi,zajímavá četba,také si píšu do notýsku.Já mám teď pět knih asi krimi,vybírala je v knihovně dcera na doporučení knihovnice.Z těch zapsaných v notýsku měli jenom jednu.
OdpovědětVymazatHezký začátek nového týdne
Jitko, teď mám rezervaci na čtyři knihy a ty z notýsku většinou také nejsou hned. Tak beru něco, co mě naláká a pak si dávám záznam. Zdravím, pá 😉
VymazatTuto knihu jsem kdysi četla. Některé ženy si opravdu prošly náročným životem. Teď čtu spíše literaturu faktů a to moc lidí nezajímá. Měj se hezky.
OdpovědětVymazatJáro, přiznám,, že literaturu faktu moc nečtu. Skutečné příběhy o ženách mám ráda, někdy jsou to příběhy hodně drsné. Také moc zdravím, pá 😊😉
VymazatJe třeba žánry střídat. Po těžké knize odpočinková....
OdpovědětVymazatMěj krásné dny.
Míšo, v poslední době žánry střídám docela dost, pořád nemusí téct krev. Zaujal mě hodně tip na knihu v tvém posledním příspěvku, tu si v knihovně určitě zamluvím.Měj se hezky, pá 😊
VymazatLezarts
OdpovědětVymazatDíky za další titul do seznamu.
Renato, jestli máš tak dlouhý seznam jako já a myslím, že ano, protože mnohé blogerky jsou velké čtenářky, máme do 100 let co dělat 😂😉
VymazatEvi, díky za zajímavé upoutávky na četbu. 👍 Neznám ani jednu z autorek, ale zaujalo mně to.
OdpovědětVymazatMěj hezké dny. 🍀
Alenko, byl to úplně náhodný výběr při návštěvě knihovny a vyšlo to. Zdravím 😊😉
OdpovědětVymazatJe hodně různých nabídek knih, které by se s chutí daly číst. Je to ovšem také otázka výběru a zájmu témat. Momentálně čtu od Vondrušky dědictví templářů, a kdo má rád historii, je u něj hodně velký výběr. Přeji moc hezký den.
OdpovědětVymazatMirku, od pana Vondrušky jsem přečetla už několik knih. Knihy se čtou dobře a navíc je to chytrý a moudrý člověk, který má historii v malíčku. Zdravím 😉😊
OdpovědětVymazatEvi, taky si od detektivek ráda odpočinu u jiného žánru... Z tvých knih neznám ani jednu, takže až půjdu do knihovny, mrknu
OdpovědětVymazatStáňo, v poslední době žánry střídám, ale dneska jsem byla v knihovně a opět jsem si donesla třeba L. Reganovou a další Yrsu 😉😊
VymazatOddechové čtení zní zajímavě, líbí se mi motiv cukrárny :-) Není to úplně můj běžný čtenářský záběr, ale občas po tom také sáhnu.
OdpovědětVymazatLili, občas je nějaká změna potřeba. Dneska jsem se vrátila z knihovny a romantiku jsem si nedonesla žádnou 😊☺️
VymazatObě knihy vypadají zajímavě 😊
OdpovědětVymazatŠárko, mně se líbily, změna je život, pá 😉😃😉
OdpovědětVymazat