pondělí 8. března 2021

Poslední přečtené knížky

Naposledy přečtené knížky z knihovny, která ještě není úplně otevřená, ale okénko funguje. Teď jsem se dala do čtení knížek z vlastních zásob a těch rozhodně není málo.  V tomto směru mi rozhodně nedostatek nehrozí. 
Robin Cook: Osudná léčba

Krimi romány z lékařského prostředí mám ráda, a tohle je jeden z nich. 
Mladí manželé, lékaři, žijí v Bostonu. Jejich život je velmi hektický, a tak velice rádi přijímají nabídku pracovat v nemocnici v novoanglickém městečku Barlet. Nabízí se jim lepší plat, výhodná půjčka na koupi domu, krásná okolní příroda. Po čase se ukáže, že všechno není tak ideální, jak zprvu doufali. 
Davidovi nevysvětlitelně a zdánlivě bez příčiny umírají pacienti, nový systém financování zdravotnictví jde mnohdy proti zájmům pacientů a ani Angela není spokojená se svým šéfem. 
Oba začínají tušit, že na pozadí nevysvětlitelných úmrtí pravděpodobně nestojí virus, ale něčí úmysl. 
Napínavý děj, vyprávěný z pohledu mladé lékařské rodiny, která se snaží vyřešit tajemství nemocnice. Eva Houserová: Vidíš-li vosu, nehýbej se 

Krátké detektivní povídky o ženách, které se dokáží poprat o to své a jít za svým cílem. 
Jak se stane, že se z dobré  manželky stane bojovnice, kdy se příjemná milenka změní v zabijáka, kdy se všechápající matka stane vražedkyní? Povídky jsou inspirované životem a příběhy mnoha žen z různých míst. 
Vzhledem k délce povídek, je knížka vhodná jako nenáročné čtení, třeba do MHD nebo čekárny u lékaře. 24 komentářů:

 1. Evi, Robin Cook patří k mým oblíbeným autorům a mám doma spoustu knih, které napsal. Kromě Invaze z galaxie jsou všechny čtivé a vtáhnou do děje.
  Evu Houserovou neznám.
  Před necelými dvěma týdny jsem si přitáhla domů další porci četby. Do knihovny nechodím, já si ty knihy kupuji a mám je téměř všude. Objednala jsem si je v Neoluxoru na Smíchově, během půl hodiny byly připravené k odběru. Minulý týden mi přišla na mobil sleva na další nákup knih, takže jsem opět silně nalomená. 😃 Můj muž, který moc nečte, se bude zase tvářit jako bubák.
  Měj hezké dny.🍀

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já knížky kupuji jen občas, panelákový byt není zase tak velký. Od dětství jsem zvyklá chodit do knihovny, tak v tom pokračuji. Knihkupci teď nabízejí docela velké slevy, nabídky dostávám do mailu. Nic jiného jim také nezbývá. Měj se fajn ☺☺☺

   Vymazat
 2. Evi, díky za tipy, Evu Houserovou neznám, zkusím si obědnat v knihovně. Knihy mám ráda, ale byt máme nyní malý, takže nekupuji, pouze si knihy půjčuji. Lásku ke knihám mám vyjádřenu na pozadí mého blogu, zřejmě je již měnit nebudu .☺ ♥ ☺

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já také chodím do knihovny, vlastně už jako malá holka jsem začala a moc ráda v tom pokračuji do dneška. Knížku koupím jen občas. Knížky od R. Cooka by se ti určitě líbily. Zdravím ☺☺☺

   Vymazat
 3. Obdivuji všechny, kdo takhle pilně čtou, já jsem ráda, že oblítám své oblíbené blogy! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani, jedna z výhod důchodového věku ☺
   Když je práce, děti, domácnost, tak je člověk rád, když padne do postele. Většinou jsem u knihy usnula a druhý den se zase o několik stránek vracela, nevěděla jsem, co jsem četla. Teď teda také občas u čtení usínám, ale toho času je přece jenom víc. MOc zdravím ☺☺☺

   Vymazat
  2. Jé, tak to jsem ráda, že to není nenormální, já takhle jednou po večerech dětem četla knížku a pokaždé jsem se další den musela vrátit o několik stránek zpátky, buď jsem usínala při čtení já, nebo usnul Matýsek :D.

   Vymazat
 4. Ani jednu z knih neznám, děkuji za ty, Evičko!
  Měj hezký večer, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že knihy od R. Cooka by se ti mohly líbit. Přečetla jsem jich několik, vždycky mne dokáží vtáhnout do děje. Měj se fajn ☺☺☺

   Vymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 6. Evi, Osudnou léčbu jsem četla, druhou knihu ne. Já taky chodím do knihovny, ale některé knížky si koupím,když usoudím,že ji "nutně potřebuju". Teď jsem přečetla Veselí od Radky Třeštíkové a Raději zešílet v divočině od Aleše Palána, na řadě je Bohumil Hrabal známý neznámý. Ale mám období, kdy mi nejde číst nic, neudržím myšlenku a nevím co jsem četla minulý večer...Zdraví Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lenko, obě knížky jsem také četla, půjčené jsem je měla z knihovny ☺

   Vymazat
 7. Píšu si na seznam knih do knihovny. Taky to u nás funguje stylem okénka- telefonicky si knížky dohodnu a dohodneme čas, kdy si pro ně přijdu, abych tam byla jenom já.
  Ale kdyby byla knihovna úplně uzavřela, určitě bych měla co číst, stačilo by zalovit v knihách doma. Není jich málo. Sice jsou přečtené, ovšem některé hodně dávno.
  Hezký den!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také už lovím ve svých knihách, sice přečtené, ale vzhledem k mojí paměti, jako bych je nečetla ☺☺☺

   Vymazat
 8. V poslední době moc nečtu, čím dál hůře vidím, bohužel, tak moc dlouho nevydržím. Ale začnu-li číst knihu, která mne zaujme hned od začátku, čtu pořád dál.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když je problém s očima, tak je čtení složitější. Přeji hezké a klidné dny ☺☺☺

   Vymazat
 9. Přiznám se, že teď nic nečtu a ve volných chvílích háčkuji a poslouchám staré desky. Přeji Ti příjemné dny ve zdraví

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já čtu ráda, ale někdy chybí do čtení chuť. Také zdravím a přeji klidné dny ☺☺☺

   Vymazat
 10. Evi,pěkný výběr knih.Od Robina Cooka mám doma hodně knih.Mám ta jeho témata ráda.
  Měj hezké dny

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už jsem od něj přečetla více knížek, také je můj oblíbený autor. Zdravím ☺☺☺

   Vymazat
 11. Čtu právě druhý díl Šikmého kostela a je to hodně silná knížka, jak obsahově, tak vzhledově.
  Budu jí číst ještě dlouho, protože pravidelně u ní usnu :)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hodně jsem o těch knížkách slyšela, určitě si je přečtu ☺

   Vymazat
 12. Evi, děkuji za tipy knih. Detektivky a kriminálky mám ráda. Tak se mi nějak plete, že od Cooka jsem někdy dávno něco četla. Jestli toho z lékařského prostředí napsal více. Hned zádám knihy do poptávky v knihovně. Děkuji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Románů z lékařského prostředí napsal víc, tak je možné, že už jsi od něho něco četla. Zdravím ☺☺☺

   Vymazat